Başkan Karacan: “Birlikte Kazanacağız”

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Her alanda güçlü bir Türkiye için liyakatin esas alındığı bir ülke için sandıktan zaferle çıkmalıyız. İnanın tarih yazacağız, birlikte kazanacağız” dedi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından teşkilatlara yönelik ziyaret programları tüm hızıyla sürüyor. Aksu, Manavgat, Elmalı, Korkuteli, Kumluca, Finike ilçe başkanlıklarının ardından Gazipaşa, Alanya ve Serik teşkilatları da ziyaret edildi. Ziyaret programlarında İYİ Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Av. Nazmiye Gül Gözgörü, İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe ve İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur ile yönetim kurulları tarafından partiye katılımı sağlanan yeni üyelere rozetleri takılırken, mahalle başkanlarına da çalışmalarından ötürü teşekkür belgeleri takdim edildi. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ile parti yönetim kurulu ve divan kurulu üyelerinden oluşan heyetin ilk durağı Gazipaşa teşkilatı oldu. İlçe teşkilatının tam kadro katılım sağladığı programda Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’da yer aldı. İYİ Parti heyeti Gazipaşa’nın ardından Alanya ve Serik ilçelerinde de teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.

“İTTİFAKIMIZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM EDİYOR”

Gazipaşa, Alanya ve Serik teşkilatlarında partililerle bir araya gelen İYİ Parti İl Başkanı Karacan, 6’lı Masa’da sorunların geride kaldığına dikkat çekti ve 2023 seçimlerine yönelik çalışmalara emin adımlarla devam edildiğini dile getirdi. Başkan Karacan, “İttifakımız 14 Mayıs’ta 20 yıllık enkazı kaldırmak için çalışmalarını birlik-beraberlik içinde sürdürmektedir. İttifakımız güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Kimse bu durumun aksini beklemesin. 14 Mayıs, Millet İttifakı’nın ve tüm Türkiye’nin bayramı olacaktır. Seçim günü gelip, sandıklar vatandaşlarımızın önüne koyulduğunda,  ‘Millet İttifakı dağıldı’ diyenlere gereken cevap, atılacak oylarla en iyi şekilde verilecektir” diye konuştu.

“TARİH YAZACAĞIZ, BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Seçime sayılı günler kaldığının altını çizen Başkan Karacan, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılına gelen bir seçim var ve bu seçimleri kazanmak zorundayız. Kalan günleri çok iyi değerlendirmeli ve sahada tüm gücümüzle var olmalıyız. Her alanda güçlü bir Türkiye’nin inşası için, liyakatin esas alındığı bir ülke için sandıktan zaferle çıkmalıyız. İnanın ‘Tarih yazacağız, birlikte kazanacağız’ ve başaracağız. 14 Mayıs’ta sandıktan çıkan sonuç, tüm vatandaşlarımız için ‘İYİ’ olacaktır, güzel olacaktır. Yapmamız gereken tek şey sandıklarımıza sahip çıkmaktır. Sandık başlarında yer alacak tüm arkadaşlarımız çok dikkatli olmalı.  Vatandaşlarımız artık Türkiye’yi kimlerin daha ‘İYİ’ bir noktaya taşıyacağının farkındadır” dedi.

Kumluca ve Finike’de ‘İYİ’ Buluşması

Başkan Karacan: 20 yıllık enkazı kaldırma zamanı geldi

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “20 yıllık enkazı kaldırma zamanı geldi. Sizlerin desteğiyle bu enkazı en kısa sürede kaldıracağız” dedi.   

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından ilçe teşkilatlarına yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerin son durağı Kumluca ve Finike ilçe başkanlıkları oldu. Ziyarette Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililerle bir araya gelen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan’a İl Divan Kurulu Üyeleri de tam kadro eşlik etti. Partiye katılım sağlayan yeni üyelere rozetlerinin takdim edildiği ziyaretlerde 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine yönelik çalışmalar da masaya yatırıldı.

“KAZANACAĞIMIZA YÖNELİK İNANCIMIZ TAM”

Kumluca Gençlik Merkezi’nde kendisini dinleyenlere seslenen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “20 yıllık enkazı kaldırma zamanı geldi ve inanıyoruz ki sizlerin desteğiyle bu enkazı en kısa sürede kaldıracağız. Seçimleri kazanacağımıza yönelik inancımız tam. İlçe temaslarımızda bu inancı perçinleyen tabloları somut şekilde görüyoruz. Bizlere düşen, 14 Mayıs akşamı yerelde Antalya geneldeyse Türkiye’de bir bayram havası oluşmasına katkı sağlamak. Üzerimize düşen yük büyüktür ve başaracağız” şeklinde konuştu.

“O ANI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ise konuşmasında “Artık tüm vatandaşlarımıza demokratik bir ortamda, birlikte nasıl yürüyeceğimizi gösterecek günlerimiz olacak. Yerel seçimlerde ittifakımızın gücünü nasıl gösterdiysek, şimdi tüm Türkiye’ye katkı koymak için bizlere ihtiyaç duyulan bir döneme giriyoruz. Birleştik, kol kola girdik ve yeni bir umudun peşinden koşmaya başladık. Daha önce yaptık, tekrar yapacağımızdan eminim. Huzurlu ve demokratik bir ortamda, beklediğimiz günleri yaşayacağımız o anı dört gözle bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“TARİH YAZACAĞIZ”

“Yükümüz ağır, yolumuz uzun” diyerek kendisini dinleyenlere hitap etmeye başlayan İyi Parti Kumluca İlçe Başkanı Bekir Bircan ise konuşmasının geri kalanında şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bizler İYİ Parti’ye gönül veren neferler olarak her türlü zorluğa göğüs gerecek, karanlık yolları aydınlatacak bir inanca sahibiz. Son anımıza kadar mücadelemize devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında güneş yüzümüze doğacak. O güneş, bu harami düzeni devirecek, milletimizin refah içinde yaşaması için yeni bir düzen kuracaktır. İnanın tarih yazacağız, az kaldı.”

SANDIKLARA ‘SAHİP ÇIKIN’ VURGUSU

Kumluca’daki programın ardından bir sonraki durak ise Finike oldu. İYİ Parti Finike İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Başkan Karacan, İlçe Başkanı Mustafa Ulubaş ve partililerin taleplerini dinlemesinin ardından gerçekleştirdiği konuşmada, “14 Mayıs seçimlerinde sandık güvenliği konusunda bizlere çok büyük iş düşüyor. Sandıktan çıkan oylar YSK’da bilgisayara girilene kadar görevli arkadaşlarımızın görev yerlerini terk etmemesi gerekiyor. Oylarımıza sahip çıkarsak Allah’ın izniyle bu seçimi alırız. Yapmamız gereken sandıklara sahip çıkmak” dedi.

İYİ Parti’de Korkuteli Çıkarması

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan:
“14 Mayıs’ta sandıktan zaferle ayrılacağız”

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “14 Mayıs’ta sandıktan zaferle ayrılacağız” dedi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından Korkuteli’nde gerçekleştirilen programda, partiye katılan yeni üyelere rozetleri ve üyelik belgeleri takdim edilirken, ilçe teşkilatıyla yaklaşan genel seçimlere yönelik fikir alış-verişinde bulunuldu. Ziyarete İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, İl Divan Kurulu Üyeleri, İYİ Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, ilçe teşkilatı ve meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Konuşmasına 11 ili etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, geride kalanlara sabırlar dileyerek başlayan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, konuşmasının devamında yaklaşan 14 Mayıs seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKTUR”

Millet İttifakı’nda her şeyin yolunda olduğunun altını çizerek sözlerine başlayan İl Başkanı Karacan, “İstişare edilerek çözülemeyecek sorun yoktur. Sorunlar istişareyle çözülmüştür ve milletimizin talepleri masada kabul görmüştür. Elimizde 6’lı Masa tarafından Türkiye’nin tüm sorunlarını çözecek, halkın refah seviyesini arttıracak, ülkemizi her alanda daha ileri taşıyacak çalışmalar yapıldı. 256 sayfadan oluşan mutabakat metninde tüm bu konular özetlendi. Bunları halka anlatmamız gerekiyor ve bunları teşkilatlarımız aracılığıyla vatandaşlarımıza aktararak 14 Mayıs’ta sandıktan zaferle ayrılacağız” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ BİRİNCİ SIRAYA GELMEK”

14 Mayıs’ta sandıktan ilk sırada çıkmayı hedeflediklerini belirten Başkan Karacan, “Hedefimiz İYİ Parti’nin Antalya’da birinci sıraya gelmesidir. 5 vekil, 7 vekil meselesinde değiliz. İYİ Parti, Türkiye’nin ihtiyacı olan ‘Milli Merkez’in partisidir. ‘Milli Merkez’ biziz, halkın sorunlarını gayet iyi biliyoruz. Yönetimimiz halkın içinden olan kişilerden oluşuyor ve bu memleketin sorunlarını bizden daha iyi bilen olmadığına inanıyoruz. Sorunları çözebilecek yetenek, zeka ve çalışkanlığa sahip bir partiyiz. Gelecekte iktidar olacak parti İYİ Parti’dir. Hep beraber daha ‘İYİ’ olmak için varız” diyerek sözlerini noktaladı.

İYİ PARTİ KORKUTELİ’NDE ‘İYİ’ BİR İVME KAZANDI

İYİ Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ise “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in çalışmaları hepimize ışık oldu. Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak azim ve hırsla çalışıyoruz. Meclis üyelerimizle birlikte ilçemizin haklarını korumaya çalışıyoruz ve bunu da başardığımıza inanıyoruz. Bugüne kadar memleketimizin yararına olacak her karara evet, yararına olmayacak tekliflereyse hayır dedik. İlçemiz adına ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştık. İYİ Parti, Korkuteli’nde ‘İ

Basın Açıklaması

Sayın basın mensupları,

Öncelikle sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.

Konuşmama başlamadan önce Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara da sabırlar diliyorum.

Partimiz kurulduğu günden bu tarafa il başkanlığı görevini üstlenen tüm başkanlarımızı, kadın kolları gençlik kolları mahalle başkanlıkları olmak üzere, partimizin tüm organlarında görev yapan bütün yol arkadaşlarımı saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Sözlerime başlamadan önce son olarak, başta Genel başkanımız Meral Akşener olmak üzere MKYK üyelerimizi, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı ve ilçe başkanlarımızı da en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Değerli basın mensupları,

Ocak ayında bayrağı devralarak, birlik ve dayanışma ruhunu temel alarak, iyi parti çatısı altında hizmete revan olduk.

İyi parti kurulduğu günden bu yana tam bağımsız bir ülke ve her alanda daha iyisini hedefleyen bir Türkiye için mücadele etmiştir ve bugün de bu hedefleri doğrultusunda yoluna devam etmektedir.

Ortaya koyduğumuz inançlı mücadelemizi zaferle taçlandırmaya sayılı günler kalmıştır. 14 Mayıs seçimlerinde 21 yıllık enkazı kaldıracağız.

Liyakatin esas alındığı, hukukun üstünlüğünün tanındığı, sadece bir takım zümrenin değil tüm toplumun refah seviyesinin yükseldiği, ayrımcılığın değil birlik ve kardeşliğin yaşandığı bir Türkiye’yi inanın yeniden inşa edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın inanın az kaldı.

Gün sahaya inme, inanç ve azimle kardeşlik ve birlik içinde çalışma günüdür. Bundan ötürüdür ki ülkesine ve şehrine sevdalı tüm vatandaşlarımızın iyi parti çatısı altında bir olmaya davet ediyorum.

Görevde olduğumuz süre zarfında, ben ve yönetimdeki arkadaşlarım, ilçe teşkilatlarımız olmak üzere tüm gücümüzle genel merkezimizin ışığında antalya’mızı ve ülkemizi daha iyi yerlere taşıyıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla azimle devam edecektir.

“Milletin sesi neredeyse; biz oradayız! Milletin iradesi neredeyse; biz oradayız! Milletin derdi neredeyse; çözümlerimizle birlikte, biz oradayız! Milletimizin açtığı yolun önünde, hiçbir engel duramaz. Bu yolu yürümeye, hep birlikte devam edeceğiz! Birlikte Kazacağız! Tarih Yazacağız!”

 

Vahdet Afşin Karacan

İYİ Parti Antalya İl Başkanı