Skip to content

İyi Parti Hakkında

"İYİ BİR TÜRKİYE İÇİN YOLA ÇIKTIK"

İyi insanları insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz. Hoca Ahmet Yesevi, Mevlâna, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre bu milletin iyi insanları arasından yetişti. Onlar insanlara iyiliği, iyi insan olmayı öğütlediler. İyiliğin peşinden koştular. İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan o büyük Osmanlı Devleti doğdu. Bu devlet büyüdü üç kıtaya hâkim oldu o insanların torunlarıyla, Sarı Saltuklarla… “Yaratılanı severim, yaratandan ötürü” diyerek, Gittiği yerlere sevgi kültürünü götürdü. Mazlum milletlerin umudu, Türk Milletinin ebedi önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olan Bizler, bu değerlerle yola çıktık.

İyi insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve “TÜRKİYE İYİ OLACAK”

Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Gençlerimize iş, Kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkânı, Çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık.

Seksen milyonuz. Büyük bir milletiz. Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyoruz ve üretiyoruz. Paylaşamıyoruz. Hakça paylaşacağız. Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Farklılıklarımızı göreceğiz. Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen Aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen, Aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz?

İyi bir TÜRKİYE için varız. İyi bir TÜRKİYE için buradayız. İyi bir TÜRKİYE için yanınızdayız. İyi bir TÜRKİYE için yola çıktık.

"TÜRKİYE İYİ OLACAK"

İLKELERİMİZ
AMAÇLARIMIZ