Skip to content

Alanya İlçe Başkanlığı

Şefik Bahçe

ALANYA İLÇE BAŞKANI

Şefik Bahçe

×

1972 Antalya-Gazipaşa ilçesi doğumluyum. İlköğrenimimi Gazipaşa’da, orta ve lise öğrenimimi Alanya’da, yükseköğrenimimi açık öğretim fakültesi işletme fakültesinde tamamladım. Askerlik hizmetimi Ankara ve Erzurum’da yaptım. 01 Şubat 2000 tarihinde Alanya’da Serbest muhasebeci mali müşavirlik büromu açtım, mali müşavirlik yapmaktayım. Ayrıca inşaat ve emlak faaliyeti yapan özel bir şirketin ortağı ve başkanlığını yapmaktayım.

1990 yılından bu güne kadar, gerek ülkü ocakları vakfı Alanya temsilciliği yönetim kadrolarında, gerekse MHP Alanya ilçe teşkilatı yönetim kadrolarında çalıştım. Ülkü ocakları vakfı ve MHP’nin bütün sosyal ve siyasal, faaliyetlerinde aktif olarak çalışma gruplarında yer aldım.

1999 yılından 2004 yılına kadar MHP Cikcilli belde teşkilat başkanlığını yaptım. 2004 yılında yapılan yerel idareler seçimlerinde Cikcilli belediyesi belediye meclis üyesi seçildim. 29 Mart 2004 tarihinden 29 Mart 2009 tarihine kadar belediye meclisi tarafından her yıl yapılan komisyon ve başkan vekilliği seçimlerinde, meclis başkan vekili ve bütçe komisyonu başkanı seçildim. 5(beş) yıl süresince, Belediye meclis “Başkan” vekilliği ve “Bütçe” komisyonu başkanlıkları görevlerini yürüttüm.

2011-2012-2013 yıllarında Alanya spor kulübü olağan genel kurullarında yönetim kurulu üyeliğine seçildim. İki dönemde de mali işlerden sorumlu Alanya spor kulüp başkan yardımcılığı görevine seçildim ve mali işlerden sorumlu kulüp başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. 2009 yılında il genel meclisi sıralaması için yapılan ön seçimde on aday adayı içeresinde üçüncü oldum ve yapılan yerel idareler seçimlerinde 3’üncü sıradan Antalya il genel meclis üyesi adayı oldum. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel idareler seçimlerinde 38 kişilik meclis üyesi adaylık listesinde 18 sıradan Alanya belediye meclis üyesi adayı oldum.

MHP’nin 2015 yılında yapılan olağan üstü kongresinde değişim hareketinin ve çalışmaların içeresinde bulundum. MHP kongresinden uyduruk mahkeme kararları ile bir sonuç alınamayınca, yeni parti kurulması yönünde arkadaşlarımızla çalışmalar yürüttük. Yeni bir parti kurulması kararı alınınca sayın genel başkanımız Meral Akşener hanımefendinin bilgisi ve talimatları ile parti kurulma çalışmalarında fiilen yer aldık. Yurdun birçok bölgesinde partimizin kurulma çalışmalarına katıldık.

2017 yılında yapılan başkanlık referandumunda sayın genel başkanımızın bilgisi ve talimatları ile başta Alanya olmak üzere, yurt genelinde hayır kampanyalarına katıldık.

Partimizin kuruluş sürecinde arkadaşlarımızla yurt genelindeki programlara katıldık. Gerek il teşkilatımızın, gerekse ilçe teşkilatımızın yapılanmasında aktif olarak çalıştık. Özellikle Alanya ilçe Teşkilatı’nın teşkilatlanmasında, yönetimin oluşmasında, ilçe teşkilat binasının kiralanmasını sağlayıp, hizmete girmesinde maddi manevi her türlü çalışmanın içeresinde bulundum.

Alanya ilçe teşkilatımızın kurucu yöneticisi ve teşkilatımızın kurucu ilçe sekreterliği görevini yaptım. 31 Mart 20219 yerel seçimlerinde Alanya’da partimizin, Antalya’da ittifak ortağımız büyükşehir belediye başkan adayının seçimleri kazanabilmesi için seçim kampanyalarında aktif olarak çalıştım.

2020 yılında Alanya ilçe teşkilatımızın kongresinde yönetim kuruluna seçildim, divan seçimlerinde ilçe sekreteri olarak seçildim. 2022 yılında Alanya ilçe teşkilatımızın kongresinde yönetim kurulu üyeliğine seçildim divan seçimlerinde ilçe genel sekreteri olarak seçildim. İlçe başkanı Alper Arıkan’ın ilçe başkanlığından istifa etmesi sonrası yönetim kurulu içerisinden ilçe başkanlığı iki yönetim kurulu üyesi olarak aday olduk 20 Ocak 2023 tarihinde yapılan ilçe Başkanlığı seçiminde ilçe Başkanı seçildim.

Partimizin başarısı için, ilçe teşkilat yöneticilerimizle birlikte, Millet İttifakı'nın iktidar, sayın genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin Başbakan olması için, çalışmalara devam ediyorum.

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe

İyi Parti Alanya İlçe Divan Kurulu

İbrahim Çelik

SİYASİ İŞLER
BAŞKANI

Mesut Tekin

İLÇE
SEKRETERİ

Feza Akay

İLÇE
MUHASİBİ

Tevfik Arslan

KURUMSAL İLİŞKİLER
BAŞKANI

Fatih Uyar

TEŞKİLAT
BAŞKANI

Kemal Sertgöz

HUKUK VE ADALET POLİTİKALARI BAŞKANI

Dilek Akgül

SEÇİM İŞLERİ
BAŞKANI

Durali Özer

ULUSLARARASI POLİTİKALAR BAŞKANI

Hasan Gürsel H.H Oğlu

TÜRK DÜNYASI VE YURTDIŞI TÜRKLERİ BAŞKANI

Ender Temiz

ORTADOĞU POLİTİKALARI
BAŞKANI

Kemal Kahya

YEREL YÖNETİMLER
BAŞKANI

Ali Namal

EKONOMİ POLİTİKALARI
BAŞKANI

Paşa Demir

KALKINMA POLİTİKALARI BAŞKANI

Gürsel Kıldan

MİLLİ GÜVENLİK POLİTİKALARI BAŞKANI

Hakan Kocaman

EĞİTİM POLİTİKALARI
BAŞKANI

Şenol Gülbahçe

TOPLUMSAL POLİTİKALAR BAŞKANI

Olcay Irmak

STK İLİŞKİLERİ
BAŞKANI

Nadir Kandemir

SİYASET AKADEMİSİ
BAŞKANI

İyi Parti Alanya İlçe Teşkilatı İletişim Bilgileri

İyi Parti Alanya İlçe Teşkilatı iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

ADRES

Şekerhane, Tevfikiye Cd. No:29, 07400 Alanya/Antalya

TELEFON

+90 242 512 08 08

ANTALYA İL BAŞKANLIĞI

İLÇELER